Centrum Kształcenia Praktycznego, Centrum Kształcenia Ustawicznego, Ośrodek Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego.
Kursy informatyczne, CAD/CAM, programowanie i obsługa obrabiarek CNC, spawanie metodami: MIG, MAG, MMA, TIG, GAS.
Pracownie: CNC, mechatroniczna, mechaniczna, informatyczna, budowlana, spawalnia i kuźnia.
Wieloletnie doświadczenie, profesjonalna i wykwalifikowana kadra, przyjazna atmosfera.

Szkolenie firmy Sentech

Kategoria: Na tablicy Utworzono: 16 marzec 2017

W dniu 14 marca 2017 r. w Powiatowym Centrum Edukacji w Pile odbyło się szkolenie dla uczniów na temat: "Układ zapłonowy, elementy i diagnostyka. Nowe rozwiązania techniczne w przewodach i cewkach zapłonowych".

Celem szkolenia było zapoznanie uczestników z rodzajami przewodów, typami, klasami przewodów, połączeniami, usterkami oraz nowymi rozwiązaniami. Przedstawione zostały uczniom najnowsze rozwiązania w końcówkach przewodów między innymi w końcówce do samochodu marki Opel. Uczestnicy szkolenia dowiedzieli się także jak odróżnić podrobiony przewód od oryginału. Otrzymali także porady dotyczące wymiany przewodów.

Uczniowie zapoznali się z teflonem jako nowym surowcem wykorzystywanym do konstrukcji przewodów zapłonowych. Podstawowymi informacjami o cewkach zapłonowych i ich rodzajach.

Szkolenie prowadził przedstawiciel firmy GG Profits Sp. z o.o. – Jacek Kłys – kierownik do spraw jakości.

Szkolenie zostało zorganizowane w Powiatowym Centrum Edukacji w Pile z inicjatywy wicedyrektora Pana Piotra Danielewicza. Wzięło w nim udział 55 uczniów oraz nauczycieli. Każdy z uczestników otrzyma certyfikat potwierdzającego uczestnictwo w szkoleniu.