Centrum Kształcenia Praktycznego, Centrum Kształcenia Ustawicznego, Ośrodek Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego.
Kursy informatyczne, CAD/CAM, programowanie i obsługa obrabiarek CNC, spawanie metodami: MIG, MAG, MMA, TIG, GAS.
Pracownie: CNC, mechatroniczna, mechaniczna, informatyczna, budowlana, spawalnia i kuźnia.
Wieloletnie doświadczenie, profesjonalna i wykwalifikowana kadra, przyjazna atmosfera.

Autobus szkoleniowy „Klementyna” w Powiatowym Centrum Edukacji w Pile

Kategoria: Na tablicy Utworzono: 26 luty 2016

W dniu 17.02.2016 roku do Powiatowego Centrum Edukacji w Pile przyjechał autobus szkoleniowy „Klementyna” z firmy WAGO ELWAG Sp. z o.o. z Wrocławia. W szkoleniu brali udział uczniowie technikum mechatronicznego, zaproszeni przedstawiciele Philips Lighting Electronics, nauczyciele Centrum Edukacji Zawodowej z Czarnkowa oraz PCE w Pile.

Uczniowie byli podzieleni na 10 osobowe zespoły, które uczestniczyły w pokazach, doświadczeniach prezentujących techniki połączeń oraz przykłady zastosowań układów automatyki na bazie elementów i zespołów firmy WAGO.
Dla uczniów klasy IV M, przedstawicieli Philips Lighting Electronics oraz części uczniów klasy III M i III N odbyła się dodatkowa prezentacja obejmująca przykłady zastosowania układów automatyki przemysłowej z zakresu szkoleń prowadzonych przez Firmę WAGO wraz z pokazem wybranych zespołów automatyki.

Prezentację i doświadczenia w autobusie "Klementyna" prowadził Pan Łukasz Gregorczyk a prezentację na sali dla przedstawicieli pracodawców, nauczycieli i uczniów klasy IV M, III M i III N - Pan Paweł Frankowski - Kierownik Działu Automatyki.

Po prezentacji odbyła się dyskusja i wymiana doświadczeń. Szkolenie zorganizowało PCE w Pile.