Centrum Kształcenia Praktycznego, Centrum Kształcenia Ustawicznego, Ośrodek Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego.
Kursy informatyczne, CAD/CAM, programowanie i obsługa obrabiarek CNC, spawanie metodami: MIG, MAG, MMA, TIG, GAS.
Pracownie: CNC, mechatroniczna, mechaniczna, informatyczna, budowlana, spawalnia i kuźnia.
Wieloletnie doświadczenie, profesjonalna i wykwalifikowana kadra, przyjazna atmosfera.

Konferencja Republika Edukacji 2

Kategoria: Na tablicy Utworzono: 24 listopad 2015

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji „Republika Edukacja”, która odbędzie się 28 listopada br. (sobota) w Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym w Pile Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

Celem konferencji jest stworzenie płaszczyzny otwartego dialogu na temat kierunków rozwoju edukacji XXI wieku, propagowanie nowych trendów w edukacji oraz prezentacja dorobku twórczych nauczycieli. Cele konferencji wpisują się w politykę oświatową państwa.

Konferencja skierowana jest do nauczycieli, rodziców uczniów i instytucji współpracujących z oświatą.

Szczegółowe informacje zawarte są na stronie internetowej:

konferencja.republikaedukacji.pl.

PROGRAM KONFERENCJI

9.00 - Otwarcie konferencji.

I. CZĘŚĆ PLENARNA
9.15 - 9.45 Trendy w edukacji na świecie w świetle realiów i potrzeb polskiej szkoły - Jolanta Gałecka, ekspert edukacji Young Digital Planet SA.
9.45 - 10.05 Zarządzanie zmianą w edukacji - dr Monika Kłos, dziekan Wydziału Gospodarki i Techniki w Pile, Zamiejscowy Wydział Wyższej Szkoły Gospodarki.
10.05 - 10.30 Projekt edukacyjno - społeczny „Nasze Wody - obiekt wodny w realiach społecznych miejscowości” - jako przykład „otwartej edukacji” w północnej Wielkopolsce - dr Paweł M. Owsianny, zastępca dyrektora Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego w Pile Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

II. CZĘŚĆ POSTEROWA
10.30 - 11.00 Prezentacja dorobku twórczych nauczycieli.

III. CZĘŚĆ WARSZTATOWA
11.00 - 13.00 (2 sesje)
1. Magiczny świat w skali mikro - Paulina Mróz, Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny w Pile Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
2. Coaching w edukacji - Monika Bekker - Goska, Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile.
3. TIKowe szaleństwo: Szkoła Technologii Informacyjno - Komunikacyjnej - Anna Dagmara Pozierak, Biblioteka Pedagogiczna w Pile, Filia w Złotowie.
4. Bezpieczeństwo w sieci - Rober Kreczmer, Szkoła Policji w Pile.
5. Porozmawiajmy o świetle - warsztaty przyrodnicze - Izabela Okrzesik - Frąckowiak, Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile.
6. Jak będzie wyglądała przyszłość edukacji online? - Szymon Konkol, Fundacja WikiVid.
7. Sztafeta pokoleń - formy współpracy międzypokoleniowej w szkole - Małgorzata Sokołowska, Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile.
8. Sięgając chmur - warsztaty geograficzne - Klaudia Adamczak, Justyna Jażdzewska, Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny w Pile Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Jednocześnie zapraszamy Państwa do współtworzenia naszego portalu otwartej edukacji Republika Edukacji http://republikaedukacji.pl i portalu o edukacyjnym elearningu Elearning w Edukacji http://elearningwedukacji.pl